img
img

Hakkımızda

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finibus Bonorum et Malorum" (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan "Lorem ipsum dolor sit amet" 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

img img

Blog

Gezi ve tur dünyasından gelişmeleri, haberleri ve makaleleri sizler için yazıyoruz.

img
  • 20.06.2021

Online Ortamda Gezebileceğiniz Müzeler

Coronavirüs salgını hayatımızda birçok olumsuz etki yarattı. Hayat düzenimizi tamamen değiştirdi. Tedbirler kapsamında kısıtlamaların getirilmesiyle beraber keyif aldığımız, moralimizi yerine getiren etkinliklerden mahrum kaldık.

img
  • 20.06.2021

İtalya’nın Az Bilinen Çok Güzel Keşfi

Daha önce İtalya turu yapmış ama Alberobello adını duymamış olabilirsiniz. Haklısınız çünkü bu otantik kasaba az kişinin bildiği güzelliklerden biri.

img
  • 20.06.2021

Odessa Turu İçin Seyahat Önerileri

Odessa tipik bir Ukrayna kenti olmanın hem çok uzağında hem de çok yakınında. Soğuk iklimin Akdeniz’i sayılabilecek Odessa’da deniz, kum ve güneş ile birleşen tarih, hem deniz tatili hem de yurt dışı kültür turu için imkan sağlıyor.

Ekibimiz