img
img

ORTA AVRUPA TURU

ORTA AVRUPA TURU


Belgrad I Budapeşte I Szentendre I Estergon | Vişegrad 


Bratislava I Prag I Karlovy Vary I Cesky Krumlov I Halstatt I Viyana I Nis I Sofya

 

Program

1.GÜN  İzmir - Kapıkule | TÜRKİYE

Belirlenen buluşma noktalarından akşam üstü Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Bulgaristan’a giriş yapıyor ve Sırbistan yönünde yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.GÜN Belgrad | SIRBİSTAN

Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde yaşamış, Eski Yugoslavya’nın ve Sırbistan’ın başkenti “Beyaz Şehir” Belgrad’a varışımızın ardından turumuzda, Aziz Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Kalemegdan (Belgrad Kalesi), Damat Ali Paşa Türbesi, Paşa Konağı, Askeri Müze, Knez Mihailova Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyor ve yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad otelimizde.

3.GÜN Budapeşte | MACARİSTAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tuna Nehri’nin incisi, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Osmanlı’dan ve Avrupa’dan izler taşıyan, büyülü şehir Budapeşte’ye varışımızın ardından şehir turumuzda, Buda Kalesi, Citadella Tepesi, Parlemento Binası, Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Aslanlı Köprü görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman. Konaklama Budapeşte otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle Macar kültürünün yemeklerini, müziklerini, danslarını ve şaraplarını tadacağımız Çigan Gecesi eğlencesine katılıyoruz)

4.GÜN Estergon - Vişegrad - Szentendre - Budapeşte | MACARİSTAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Macaristan ve Slovakya sınırında bulunan Estergon’a hareket ediyoruz. Macaristan ve Osmanlı tarihinde büyük öneme sahip Estergon turumuzda Estergon Kalesi ve Vişegrad Kalesini ziyaret ediyor, Tuna Nehri kıyısında kurulmuş şirin Szentendre kasabasında serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrasında Budapeşte’ye dönüyoruz ve Avrupa’nın En iyi Işıklandırılmış Şehri Ödülüne sahip Budapeşte’yi, Tuna Nehri üzerinde bize özel tekne turumuzla görüyoruz. Tekne turumuzun ardından Konaklama Budapeşte otelimizde. (Estergon turumuzda dileyen misafirlerimizle Ceylan eti gibi farklı lezzetleri tadacağımız rönesans restoranda muhteşem bir öğle yemeğine katılıyoruz)

5.GÜN Bratislava | SLOVAKYA - Prag | ÇEKYA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Avrupa’nın küçük ve şirin şehirlerinden Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda, Stare Mesto (eski şehir merkezi), St. Martin Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında (Çekya) Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkenti Prag şehrine hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman. Konaklama Prag otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle kendimizi Ortaçağda hissedeceğimiz geleneksel müzikler ve şovlar eşliğinde Ortaçağ gecesi yemeğine katılıyoruz)

 6.GÜN Karlovy Vary - Prag I ÇEKYA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, İmparator Karl IV tarafından kurulan, kapılcaları ile ünlü, turizm kenti Karlovy Vary şehrine hareket ediyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK, Sigmund Freud, Karl Max gibi pek çok dünyaca büyük ismi ağırlamış “Karl’ın Banyosu” anlamına gelen Karlovy Vary şehir turumuzda Mill Colonnade, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, ATATÜRK’ün tedavi amaçlı kaldığı otel Carlsbad Plaza ve eski şehir merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında geçmişden günümüze özenle korunmuş mimarisiyle kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz, Çekya’nın en büyük kenti, masal şehir Prag şehrine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Old Town ve Astronomik Saat görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama Prag otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle Vltava nehri üzerinde açık büfe yemekli tekne turuna katılıyoruz)

7.GÜN Cesky Krumlov I ÇEKYA - Hallstatt I AVUSTURYA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Unesco Dünya Mirası ilan edilmiş, Çekya’nın mücevheri Cesky Krumlov kentine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası şehir turumuzda; Cesky Krumlov Kalesi, St.Vitus Kilisesi ve Eski Şehir Merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan cennet doğasıyla ünlenmiş, Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Avusturya’nın Hallstatt kasabasına hareket ediyor ve varışımız sonrasında tarihi köyün muhteşem sokaklarında fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında sanat şehri olarak anılan Viyana’ ya hareket ediyoruz. Konaklama Viyana otelimizde.

8.GÜN   Viyana I AVUSTURYA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Tarihi kafeleri, pastaneleri, sanat eserleri, sanatçılarıyla ünlü Viyana şehir turumuzda; Hofburg Sarayı, St. Stephen Katedrali, İspanyol Binicilik Okulu, Ring Caddesi ve Şehir Merkezi görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından.Konaklama Viyana otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle meyhaneleri ile ünlü Grinzig bölgesinde yemekli meyhane eğlencesine katılıyoruz)

9.GÜN Niş I SIRBİSTAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Konstantinopolis’in (İstanbul’un) kurucusu ve ilk Bizans İmparatoru olan Büyük Konstantin‘in doğduğu şehir Niş’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuzda; Niş Kalesi, şehirde Osmanlı döneminden kalan tek cami olan İslam Ağa Cami, Kral Aleksander Anıtı görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Niş otelimizde.

10.GÜN Sofya I BULGARİSTAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, köklü ve zengin bir tarihe sahip Bulgaristan’nın başkenti Sofya’ ya hareket ediyoruz. Varışımızın şehir turumuzda, Aleksander Nevski Katedrali, Vitoşka Caddesi, St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Başbakanlık, Parlamento, görülecek yerlerden bazılarıdır. Turumuz sonrasında Turumuz sonrasında Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Edirne otogar, Keşan otogar, Gelibolu - Lapseki yönünde devam ediyoruz.

11.GÜN İzmir I TÜRKİYE

Sabah saatlerinde İzmir’e varışımız ardından seyahatimiz son buluyor.

 

Fiyatlandırma

Açıklama

Katılım Ücreti

Otobüslü Orta Avrupa Turu

Kişi

€690,00

 

EĞLENCE PAKETİ DETAYLARI

 

  • Budapeşte Çigan Gecesi : 40€

(Tarihi şarap mahzeni restoranda, Gulaş Çorbası, Tavuk ve Ördek eti yanında garnitürler, Tatlı ve Kahve ikramıyla, canlı müzik ve danslar eşliğinde, sınırsız şarap ve alkolsüz içecekler)

  • Estergon Rönesans Öğle Yemeği : 40€

(Tarihi rönesans restoranda, Kremalı Ceylan çorbası, geleneksel dana ve hindi etinden ana yemek yanında garnitürle, tatlı ve sınırsız şarap eşliğinde ve alkolsüz içecekler)

  • Prag Ortaçağ Gecesi : 50€

(Ortaçağ restoranda, Geleneksel Çek gulaşı, Ördek ve Tavuk etli ana yemek yanında garnitürler, tatlı ve 2 alkollü - alkolsüz içeçeklerle, Danslar, şovlar ve canlı müzik eşliğinde)

  • Prag Vltava Tekne Turu : 35€

(Vltava nehri üzerinde açık büfe yemekli ve bir Becherovka vodka ikramıyla)

  • Viyana Grinzig Meyhanesi : 40€

(Tarihi şarap kasabası Grinzig’de Ortaçağ Meyhanelerinde, 3 farklı yemek (çorba, şinitzel, garnitür ve tatlı vb), 1 alkollü veya alkolsüz içecek)

 

EEğlence paketi turlarımız minimum 20 kişi katılım sağlanması ile düzenlenmektedir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 

Program dahilindeki tüm kara yolu ulaşımları

(Lüks tur otobüsleri ile tüm otoyol, otopark, şöför harcırahı dahil)

Program dahilindeki tamamı 3* - 4* otel konaklamaları (8 gece)

(Özenle seçilmiş 4* otellerde, iki kişilik odalarda, Belgrad 1, Budapeşte 2, Prag 2, Viyana 2, Niş 1)

Program dahilinde 8 Kahvaltı

(Kahvaltılar otellerde)

Programda belirtilen tüm şehir gezileri

(Ekstra tur yoktur)

Tur Boyunca Profesyonel Türkçe Rehberlik

Lokal Rehberler

Budapeşte Tuna Nehri Tekne Turu

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

Schengen vizesi ve hizmetleri 150€

(Yeşil, Gri Pasaport veya geçerli Schengen vizesi olan katılımcılarımız muaftır)

İsteğe bağlı Single (Tek Kişilik) Konaklama Farkı 200€

Yurt dışı çıkış harç pulu 50 TL

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Dahil olarak belirtilen öğünlerin dışındaki yeme - içme

İsteğe bağlı müze, ören yeri vb. giriş ücretleri ve harcamalar